Drive-in Raf Sistemleri

DRIVE-IN RAF SİSTEMLERİ

Endüstriyel depolama alanlarında alanın verimli kullanılması önemlidir. Aynı zamanda alanda yükleme ve boşaltma süreçleri pratik şekilde olmalıdır. Paletli ürünlerin depolandığı alanlarda nitelikli istifleme için drive-in raf sistemleri kullanılabilir. Bu raf sistemi sayesinde yükler blok şeklinde yerleştirilebilir ve araçlara yüklenmek adına boşaltılabilir. Özellikle depolama alanında düzenli ürün sirkülasyonu varsa bu raf sistemleri kullanılabilir.

Drive-in raf sistemi bulunan depo alanlarında istiflemeyi en yükseğe kadar istifleme şansınız bulunuyor. Bu sistemlerde tek ve çift taraflı yükleme yapılabilir. En önemli işlevlerinden biri de forkliftlerin sorunsuz şekilde çalışmasını sağlamaktır. Özellikle sezonluk ürün, tek tip ürün veya az sayıda ürün çeşidi stoklayan işletmelerde yoğun olarak tercih edilir.

Drive-In Raf Sistemleri Nedir?

Drive-in raf sistemleri, ürünlerin homojen olarak yığma prensibine bağlı olarak depolanmasını sağlayan içine girilebilir raf sistemleridir. Bu sistemlerde depolamada alan ve yükseklik açısından en verimli kullanım elde edilebilir. Paletli ürünleri depolamada en etkili sistemdir ve depolama alanında forkliftler rahatça görev yapabilir.

İçine girilebilir raf sistemi olarak da bilinen bu sistemlerde yükleme işlemlerinde travers kullanılmaz. Bunun yerine raylar sayesinde yükleme işlemi yapılır. Deponun durumu ve ürüne göre alanda tek ya da çift yönlü yükleme işlemi yapabilirsiniz. Özellikle işletmenizde yoğun ürün sirkülasyonu varsa bu yükleme sistemini kullanabilirsiniz. Firmamız depolama alanlarınıza ve taleplerinize özel drive in raf sistemi kurulumu yapıyor.

Drive-In Raf Sistemleri Ne İşe Yarar?

Drive in raf sistemlerinin depolama alanı ve hacmine göre tasarlanır. Doğru tasarım sayesinde alan ve hacim verimli kullanılır. Bu raf sitemleri içine girilebilir şekilde tasarlanır. Özellikle aynı türde ve tipte çok sayıda paletli ürünü depolama alanında kolayca stoklayabilirsiniz. Benzer ürünlerinizi paletlerinde bozmadan insan gücüne en az ihtiyaç duyar şekilde depolamanıza olanak tanır.

Drive-in raf sisteminin bulunduğu bir mekanda yüksekliğin tamamına yakınını depolama alanı olarak kullanabilirsiniz. Bu depolama sistemleri depolama imkanını maksimum seviyeye kadar çıkarır. Aynı zamanda raf arasında bulunan koridorlara olan ihtiyaç da çok azdır. Aynı zamanda ürün giriş çıkışlarını kolayca denetleyebilirsiniz. Yükleme kanalları bulunduğundan farklı ürünleri düzenli bir şekilde depolama alanında istiflemeniz mümkündür.

Drive-In Raf Sistem Türleri Nelerdir?

Drive-in raf sistemi kullanacaksanız iki farklı türü bulunmaktadır. Bu sistemlerde tek taraflı ya da iki taraflı depolama yapmanız mümkündür.

Tek taraflı sistemlerde ürün girişi tek bir taraftan yapılmaktadır. Raf kanallarına bu sistemde hem giriş hem de çıkış aynı taraftan yapılır. Tekli drive-in rafı ürünlerin yükleme ve boşaltım süresinin uzun olduğu sistemlerdir.

Uygun alan olması halinde çift taraflı drive-in sistemi de kullanabilirsiniz. Bu sistemde depolama alanında raflara her iki taraftan giriş çıkış yapılabilir. Kısaca yükleme ve boşaltma işlemini her iki taraftan aynı anda yapabilirsiniz.

Drive-In Raf Sistemleri Kullanım Avantajları Nelerdir?

Drive-in raf sistemleri kullanım avantajları ile birçok depolama alanında tercih edilmektedir; • Depolama alanında ürünlerinizi blok şeklinde kolayca depolayabilirsiniz.
• Sezonluk ürünler depolayacaksanız drive-in raf sistemleri en ideal depolama sistemidir.
• Bu sistemde depolama alanında koridor ihtiyacı minimum seviyede olur.
• Depo alanının depolama kapasitesini en verimli şekilde kullanabilirsiniz.
• Farklı derinlik ve yükseklikte istifleme işlemi yapılabilir.
• İşletmenize sürekli ürün girişi çıkışı oluyorsa bu sistemi kullanabilirsiniz.
• Aynı depolama alanı içinde çok fazla sayıda paletli ürünü depolama şansınız bulunur.
• Depolama işleminde bu sistemi istifleme cihazı ve tüneldeki ürünler için kullanma şansınız vardır.
• Depolama alanında ürün kontrollerini kolayca yapabilirsiniz.

Drive-in Raf Sistemleri Fiyatları

Drive-in raf sistemleri fiyatları, depolama alanının genişliği, yüksekliği ve ürün türüne göre değişiklik gösterebilir. Depolama alanınıza özel drive-in sistemleri hakkında projelendirme ve fiyat bilgisi almak için bize ulaşabilirsiniz.

Drive-in Raf Sistemleri Neden Tercih Edilmelidir?

Drive in raf sistemleri farklı çeşitlerde istiflenen ürünleri depolama konusunda avantaj sağladığı için tercih edilmelidir. Aynı zamanda paletli ve büyük boyutlu ürünleri depolayacaksanız bu sistemi seçebilirsiniz. Yoğun ürün sirkülasyonununuz varsa depolama alanında büyük pratiklik sağlar.

Drive-in Raf Sistemleri Nasıl Projelendirilir?

Drive-in raf sistemleri projelendirme sürecinde öncelikle depolanacak ürünün boyutuna ve şekline dikkat edilir. Sektöre ve ürün türüne göre raf sistemleri tasarlanır. Aynı zamanda depolama alanının boyutları ve yapısına da dikkat edilir.