Market Raf Sistemleri

MARKET RAF SİSTEMLERİ VE EKİPMANLARI

Metal duvar üniteleri, ahşap duvar üniteleri, manav üniteleri, unlu mamul üniteleri, banko ve dolaplar, yardımcı aksesuarlar, kasa altları ve turnikeler. Market raf sistemleri; marketlerde tüm ürünlerin sergilenmesi ve müşterilerin tüm ürünleri rahatça dolaşabilmesi için özel olarak geliştirilen raf sistemleridir. Marketlerde raf sistemleri doğru tasarlanmazsa işletmenin kazancını olumsuz etkileyebilir. İnsanlar marketinize geldiklerinde aradıkları ürünü kolay bulamazsa ya da konforlu bir alışveriş deneyimi yaşayamazsa bir daha işletmenizi ziyaret etmeyecektir.

Marketlerde raf sistemleri kurulurken alanın yapısı da dikkate alınmalıdır. Marketlerinizde doğru raf sistemini kurarsanız müşterileriniz sizi tekrar ziyaret edebilir. İnsanlara ne kadar keyifli bir alışveriş deneyimi sağlarsanız kazançlarınızı buna paralel o oranda arttırabilirsiniz. İşletmenizin boyutu önemli olmaksızın doğru tasarımlar stoklama ve sergileme verimini en üst seviyeye çıkarabilirsiniz. Sizin için market rafları tasarlarken sizlere aynı zamanda bu sistemleri yerleştirme konusunda da profesyonel fikirler veriyoruz.

Market Raf Sistemleri Nasıl Olmalıdır?

Market raf sistemleri doğru tasarlanmadığında işletmenize büyük zararlar çıkartabilir. Bu yüzden de sizlere marketlerde kullanılacak raf sistemlerinin nasıl olması gerektiğinden bahsedelim;

• Raflar en yüksek sayıda ürünü saklayacak şekilde tasarlanmalıdır. Yani maksimum kapasite kullanılabilmelidir.
• Marketlerde ürünlerin yapısına uygun olarak farklı raf tasarımları gerçekleştirilmelidir.
• Her ürün grubunun aynı bölgede depolanacağı ve sergileneceği şekilde tasarım yapılmalıdır.
• Markette raflar arasındaki mesafe yakın olmamalıdır. İnsanlar içeride gezerken daraldığını hissetmemelidir.
• Raf sistemleri yürüme alanı kalacak şekilde tasarlanmalı ve yerleştirilmelidir.
• Raflarda ışıklandırma ürünlerin dikkat çekeceği şekilde olmalıdır.
• Rafların tasarımı müşterilerin tüm ürünleri gezebileceği ve görebileceği şekilde olmalıdır.

Doğru raf sistemiyle marketinizi ferah bir ortama çevirebilir ve insanların sizlerden alışveriş yapmasını sağlayabilirsiniz.

Market Raf Sistemleri Tasarımı

Marketler artık işletmelerinde gıda dışında da ürünler satmaya özen göstermektedir. Böylece daha fazla gelir elde etmek ve daha geniş bir müşteri kitlesine ulaşabilmek hedeflenmektedir. Market raf sistemleri tasarımı esnek yapıda olmalıdır. Yani satacağınız ürünü değiştirebileceğiniz şekilde raf tasarlamalısınız.

Marketlerde kullanılan raf sistemleri için sizlere ücretsiz keşif hizmeti veriyoruz. Ayrıca sizlere raf sistemlerinin tasarımı konusunda da yardımcı oluyoruz. Raf sistemleri hakkında bilgi almak, işletmenize en uygun raf sistemlerini tasarlayabilmek için bizimle iletişime geçerek bilgi alabilirsiniz.