Hafif ve Orta Yük Raf Sistemleri

HAFİF VE ORTA YÜK RAF SİSTEMLERİ

Orta ve küçük ölçekteki ürünlerin depolanmasında kullanılan raf sistemleridir. Diğer depolama raf sistemlerine entegre bir şekilde kurularak verimli depo alanları sağlamaktadır.

Firmaların ürün çeşitlerine ve stoklama sistemlerine göre dizayn yapılabilmektedir. Tamamıyla demonte bir sistemdir. Kat ara mesafeleri ayarlanabilir. Şık ve estetik olması sebebiyle showroomlarda da kullanılmaktadır.

Hafif ve orta yük raf sistemleri; ağırlığı fazla olmayan ve hacim olarak da az yer kaplayan ürünlerin depolanması için geliştirilen en ideal raf sistemidir. Bu sistemde göz aralıklarını kolayca değiştirebilirsiniz. Bu yüzden her türlü depolama alanına uyum sağlayabilen raf sistemleridir. Eğilmez çelik malzemeden üretildiği için dayanıklı bir üründür. Otomotiv toptancısı, süpermarket, elektronik malzeme, yedek parça üreticisi ve yapı malzemeleri gibi farklı alanlarda yoğun olarak tercih edilirler.

Bu raf sistemi; düşük ve orta hacimde bulunan ürünler için en verimli depolama yöntemidir. Arşiv kutuları ya da yedek parça depolamaları için idealdir. Rafları da dayanıklı bir yapıda üretildiği için saklanan ürünlerin ezilme ya da zarar görme durumu olmaz. Sistem demonte yapıdadır. Kolayca montajı yapılabilir ve istendiği takdirde de sökülebilir.

Hafif ve Orta Yük Raf Sistemleri Kullanım Alanları

Hafif ve orta yük raf sistemleri genelde hafif yüklerin taşınabileceği alanlarda kullanılır. Bu ürünler genelde yedek parçanın satıldığı alanlarda kullanılır. Bunlar otomotiv sektöründe yedek parça satışı yapan işletmeler için idealdir. Hem daha fazla ürün saklanması hem de ürüne kolayca ulaşılması konusunda avantajlıdır.

Hafif ve orta raf sistemleri market, yapı market, süper market, nalbur gibi alanlarda ürünlerin sergilenmesi amacıyla da kullanılır. Bu sistemler yüksek irtifa raf sistemi, alçak irtifa raf sistemi, platformlu raf, bölmeli raf gibi farklı seçeneklerle üretilebilir. Depolama alanının genişliği ve yapısı ile ürünlerin yapısına göre tasarlanabilir.

Hafif ve Orta Yük Raf Sistemi Kullanım Avantajları

Hafif ve orta yük raf sistemleri kullanım avantajları şu şekildedir;

• Ürün çeşitliliği olan depolama alanlarına tam uyumlu olarak kurulabilir.
• Her türlü ortamda ürünlere kolayca ulaşılabilmesini sağlar.
• Verilen siparişlerin kısa sürede hazırlanmasında yardımcıdır.
• Kaliteli malzemesi sayesinde estetik bir görünüm vadeder.
• Geniş depolama alanlarında yüzlerce ürünü düzenli şekilde depolayabilme olanağı tanır.
• Yüksek miktarda ürün stoklanmasına olanak tanır.
• Ürünlerin sergilenmesi için de son derece uygun bir raf sistemidir.

Hafif ve orta yük raf sistemleri hakkında bize ulaşarak detaylı bilgi alabilirsiniz.