Konsol Kollu Raf Sistemleri

KONSOL KOLLU RAF SİSTEMLERİ

Ürün saklama sürecinde depolama alanlarında saklanacak ürüne göre raf sistemi seçilmelidir. Saklanacak ürünler profil, boru gibi uzun ürünler olduğunda özel raf sistemleri kurulması gerekir. Uzun ve hacimli ürünleri depolamak adına en doğru seçenekler konsol kollu raf sistemleri olmaktadır. Bu ürünler boru, profil ve ahşap gibi birçok ürünü saklamak için en uygun seçenek olmaktadır.

Bu sistemlerin en iyi özellikleri de ilave elemanlar kullandığınızda istediğiniz uzunluğa kadar ayarlayabilmenizdir. Bu sistemlerde yer alan ayaklar tek ya da çift taraflı olabilir. Bu sayede istediğiniz şekilde sıralar kurabilir ve işlevsel depolama alanları yaratabilirsiniz. Farklı uzunluğa sahip ürünleri yan yana ve aralıksız depolamak için de size avantaj sağlarlar.

Konsol Kollu Raf Sistemleri Nedir?

Konsol kollu raf sistemleri, dikey yapıdaki taşıyıcı kolonlara cıvata kullanılarak bağlanan konsol ile stabilite sağlayan dikey ara çaprazlardan meydana gelen raf sistemleridir. Bu raf sistemlerinde malzeme saklanacak ürünlerin ağırlığına göre değişiklik gösterir. Uzun ve hacimli ürünleri farklı ebatlarda olsalar da sorunsuz olarak muhafaza edebilirsiniz.

Konsol kollu raf sisteminin tasarlanması sırasında hafif ürünler için soğuk şekillendirilen profiller kullanılabilir. Ağır ürünler saklanacaksa sıcak çekilen IPE gibi malzemeler tercih edilir. Raf sistemindeki ayaklar tek taraflı ya da çift taraflı kullanılabilir. İstifleyeceğiniz ürünlerin yüksekliği ve ağırlığına göre rafları opsiyonel şekilde ayarlayabilirsiniz.

Konsol Kollu Raf Sistemleri Avantajları

• Konsol kollu raf sistemleriyle ürünleri blok olarak depolayabilirsiniz. • Cıvatalı sistemi bulunduğu için montaj süreci çok pratiktir. • İstediğiniz yere taşıyarak burada kurulum yapabilir ve kullanabilirsiniz. • Ölçü ve taşıma kapasitesi noktasında üst sınır yoktur. İstenen ağırlık ve ölçüler için tasarlanabilir. • Hem uzun hem de ağır ürünleri muhafaza edebilirsiniz. • Palet kullanarak istifleme yapılmasına izin verir. • Raf sisteminde her ürüne kolayca erişim imkanı bulunur. • Depreme dayanıklı saklama alanları yaratmanızı sağlar.

Konsol Kollu Raf Sistemleri Fiyatları

Konsol kollu raf sistemleri fiyatları açısından malzeme, taşıma kapasitesi ve boyutlar belirleyicidir. Öncelikle ihtiyaçlarınızı dikkate alıyoruz. En doğru malzeme ve boyutları belirliyor ve ihtiyaçlarınıza göre sizlere fiyat teklifi veriyoruz.