Mekik Raf Sistemleri

Mekik Raf Sistemleri

Yoğun ürün giriş çıkışı olan depolama alanlarında hızlı bir şekilde çalışabilmek için raf sistemleri özel olarak seçilmelidir. Özellikle depolama süreçleri otomatik hale geldiğinde hata oranı ortadan kalkar ve çalışma süreci çok hızlı olur. Otomatik taşıyıcı ürünlerin kullanılması için mekik raf sistemleri çok önemlidir.

Mekik raf sisteminde yüksek kapasitede kullanım söz konusudur ve bir operatör sayesinde kolayca depolama işlemleri yapılabilir. Yüksek yoğunluklu bir depolama yapılacaksa bu sistemler en ideal seçimler olacaktır.

Otomatik bir raf sistemine ihtiyacınız varsa mekik raf sistemi ile hem operatörlü hem de otomatik olarak çalışan bir depolama alanına sahip olabilirsiniz.

Mekik Raf Sistemleri Nelerdir?

Mekik raf sistemleri, depolama alanlarında forkliftler yerine otomatik taşıyıcı malzemelerle rafların yüklenmesini ve depolanmasını sağlayan sistemlerdir. Bu raf sistemi yüksek yoğunluklu depolama işlemlerinin yapılmasını sağlar.

Mekik raf sisteminde bir operatör bulunur. Görevli uzaktan kumanda ile ileri geri, aşağı yukarı, doldurma ya da boşaltma işlemlerini kolayca yapabilir. Depolama süreci otomatikleştiği için yükleme ve boşaltma çok hızlıca yapılır.

Mekik raf sistemlerinde farklı ölçülere sahip paketler kaldırılabilir. 1500 kiloya kadar yük taşıma kapasitesi bulunur. Aynı zamanda sistemin kendine özel kontrol ünitesi ile elektrik sistemi bulunur.

Mekik Raf Sistemleri Avantajları

• Bir operatör insan gücüne gerek olmadan hızlıca yükleme ve boşaltma işlemlerini yapabilir.
• Depolama kapasitesini en yüksek kapasitede kullanma fırsatı sağlar.
• Elektronik bir kumanda ile palet yükleme süreçlerini kontrol etmeyi sağlar.
• Operatör kullanımına bağlı hata riski en az düzeydedir.
• Forklift kullanıldığında manevra ihtiyacı en az düzeydedir.
• Mekik raf sistemleri operatör olmadan otomatik versiyonda da görev yapabilir.
• Sistem komutları depo yönetim sisteminde de alabilir.
• Ayarlama sonrası mekik serbest olarak çalışabilir.
• -30 dereceye kadar depolama alanlarında görev yapabilir.

Mekik Raf Sistemleri Fiyatları

Mekik raf sistemleri fiyatları ürünün boyutları ve malzemesine göre değişiklik gösteriyor. Ürün fiyatlandırması projenize özel yapılmaktadır. Teknik özellikler ve diğer detaylara göre sizlere fiyat bilgisi veriyoruz. Bütçenize, ihtiyaçlarınıza özel, otomatik çalışan bir raf sistemi için mekik raf sistemlerini tercih edebilirsiniz.